Doplňková vyšetření srdce

Onkologický screening z krevního odběru

U mužů vyšetřujeme z krve tyto onkomarkery – PSA (prostatický specifický antigen – jeho vzestup značí zvýšené riziko karcinomu prostaty), AFP (alfa-fetoprotein – ukazuje na možný nádor jater, varlat nebo vaječníků), CEA (karcinoembryonální antigen – se pojí s nádory tlustého střeva, prsu nebo plic), CA 19-9 (jeho vzestup signalizuje nádory slinivky břišní, žaludku, tlustého střeva a prsu), CA 72-4 (je specifický pro nádory žaludku, jícnu, plic)

U žen nabízíme vyšetření následujících onkomarkerů – CA 72-4 (je specifický pro nádory žaludku, jícnu, plic, vaječníků), CA 125 (signalizuje karcinom vaječníků), AFP (alfa-fetoprotein – ukazuje na možný nádor jater, varlat nebo vaječníků), CEA (karcinoembryonální antigen – se pojí s nádory nádory tlustého střeva, prsu nebo plic), CA 19-9 (eho vzestup signalizuje nádory slinivky břišní, žaludku, tlustého střeva a prsu)

Vyšetření onkomarkerů může být provedeno z odběru krve v rámci základního balíčku, nebude tedy potřeba žádný odběr krve navíc.

3 000 Kč

Holter EKG

Ambulantní monitorování krevního tlaku (ABPM)

Jedná se o neinvazivní vyšetřovací metodu, při které se měří a zaznamenávají hodnoty krevního tlaku v určitých časových intervalech po dobu 24 hodin. Používá se k přesnější diagnostice kolísání či zvýšení krevního tlaku hypertenze. Slouží nám též k vyloučení tzv. syndromu bílého pláště (zvýšené hodnoty krevního tlaku pouze v ordinaci lékaře) nebo u tzv. maskované hypertenze (normální hodnoty krevního tlaku u lékaře, ale vysoké v domácím prostředí). Vyšetření se provádí přiložením tlakové manžety na paži, přičemž manžeta je spojena hadičkou s přístrojem velikosti většího mobilního telefonu, který je připevněn u pasu. K vyšetření je vhodnější volnějším oblečení na horní polovině těla. Přístroj měří krevní tlak v přesně stanovených intervalech (30 minut ve dne a 60 minut v noci), nafukování manžety je sice tiché, ale přesto je lepší si neplánovat na den vyšetření důležitá jednání, společenské či sportovní akce. Používáme vysoce spolehlivé a prověřené záznamníky Spacelabs HealthCare 90217, jejichž přesnost byla validována mnoha odbornými společnostmi v USA, Velké Británii, Francii a Německu.

2 000 Kč

Holter EKG

Holterovské 24-hodinové EKG monitorování (Holter EKG)

Jedná se neinvazivní vyšetření, které přináší velké množství informací o stavu kardiovaskulárním systému a umožňuje získat 24-hodinový záznam elektrické aktivity srdce při běžné denní činnosti i v noci během spánku. Některá onemocnění srdce, například poruchy srdečního rytmu ve formě bušení srdce, se nemusí projevovat trvale. Na rozdíl od EKG, které zaznamenává srdeční aktivitu jen v době vyšetření, jsou tak k dispozici i údaje např. v době zvýšené tělesné aktivity a tím stoupá pravděpodobnost zaznamenání občasných nepravidelností tepové frekvence nebo námahových ischémií (nedostatečné prokrvení srdečního svalu). Naše ordinace disponuje moderními digitálními záznamníky Mortara H3+, jejichž velikost je jen o málo větší než tužková baterka a na těle je téměř nevnímáte.

3 000 Kč

Holter EKG